Jak oswoić się z przedszkolem

Przygotowanie do pójścia do przedszkola warto zacząć już wcześniej. Przede wszystkim dziecko musi wiedzieć, że przedszkole to super miejsce, gdzie czekają na niego świetne zabawki, inne dzieci, dużo ciekawych przygód i atrakcji, są bale, teatrzyki, można poznać policjanta, strażaka i wiele innych ciekawych osób. Nie mówmy dziecku, że idzie do przedszkola, bo mama i tata musza iść do pracy – przedszkole to po prostu wyjątkowe miejsce gdzie dzieci przychodzą się bawić. Wszystkie przedszkolaki są samodzielnymi zuchami i bycie przedszkolakiem to super sprawa. Bardzo pomocne w przygotowaniu dzieci są zabawy w przedszkolaki razem z misiami i lalkami oraz bajki o dzielnych przedszkolakach opowiadane na dobranoc. Wiele zależy też od nastawienia samych rodziców, bardzo łatwo udziela się ono dzieciom, dlatego róbmy wszystko, aby zarażać nasze maluchy entuzjazmem!