Jak ubrać dziecko do przedszkola

Maluchy w przedszkolu spędzają czas głównie na zabawie, podczas której często bardzo łatwo się ubrudzić. Jeżeli nie chcemy, żeby nasza pociecha siedziała w kącie w obawie, że pobrudzi najładniejsze spodnie, załóżmy jej ubranie zapewniające swobodę ruchu i takie, którego nie będzie nam żal, jeżeli ewentualnie jakaś plamka się nie dopierze. W ten sposób zaoszczędzimy nerwów naszym maluchom i sobie również.

Niezbędny jest również drugi komplet ubrań, nawet najbardziej wprawnym i samodzielnym maluchom, czasem zdarza się jakaś wpadka, kiedy podczas zabawy zapomną wyjść do toalety.

Każdego dnia uczymy nasze dzieci coraz większej samodzielności, zadbajmy więc o to by ubranie naszego dziecka w łatwy sposób można było zdjąć i założyć: buty – najchętniej na rzepy, spodnie – w gumkę, bluzka zakładana przez głowę, kurtka na suwak itd. ….